Μήνυμα από την Ψυχολόγο μας για γονείς και μαθητές(2) - 30 Απριλίου

Σας εύχομαι χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη! Ελπίζω να είστε όλοι καλά, σωματικά και ψυχικά!

Παρακάτω θα βρείτε έναν σύνδεσμο, στον οποίο εμπεριέχονται δραστηριότητες για τους μαθητές, οι οποίες έχουν ψυχαγωγικό αλλά και εκπαιδευτικό χαρακτήρα.

Παίζοντας με τα συναισθήματα

Στόχος είναι να μάθουν….παίζοντας!!! Έχει αποδειχθεί, άλλωστε, ότι τα παιδιά μαθαίνουν ταχύτερα μέσω του παιχνιδιού, κατακτώντας με αυτόν τον τρόπο και τις απαραίτητες δεξιότητες που χρειάζονται για την σωματική, συναισθηματική, κοινωνική και γνωστική τους ανάπτυξη.

Θα ήθελα να σας υπενθυμίσω, επίσης, τη δυνατότητα Συμβουλευτικής υποστήριξης μέσω Skype, στέλνοντας αρχικά το αίτημά σας στο e-mail:

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ρούσσου Χρύσα (MSc Αναπτυξιακής Ψυχολογίας)