ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 15 ΜΑΪ

Γεια σας και πάλι παιδιά, από την ομάδα του Ολοήμερου!

Ελπίζουμε να περνάτε καλά, αλλά και να δουλεύετε με τις εργασίες που σας στέλνουν οι δάσκαλοί σας!

Εμείς θέλουμε να σας διασκεδάσουμε (αλλά ίσως και να σας προβληματίσουμε!) άλλη μια φορά:

Έχετε σκεφτεί τι θα κάνατε, αν παίρνατε κακούς βαθμούς στον έλεγχό σας; Πώς θα το λέγατε στους γονείς σας;

Απολαύστε τον μικρό Νικόλα στην περιπέτεια αυτή!

Εμείς ευχόμαστε να μην έρθετε στην θέση του, ή, αν έρθετε, οι γονείς σας να δείξουν μεγαλύτερη κατανόηση!

Σας έχουμε όμως κι έναν μύθο του Αισώπου: Η αλεπού και το λελέκι

Οι μύθοι του Αισώπου, όπως θα ξέρετε, είναι διασκεδαστικές ιστορίες, που κρύβουν όμως κάποιο μήνυμα, κάτι μας διδάσκουν πάντα.

Θα χαρούμε πολύ αν απαντήσετε στο email του This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., γράφοντάς μας τι νομίζετε ότι μας διδάσκει αυτός ο μύθος!

Ξέρουμε ότι είναι δύσκολο για μερικούς να γράφετε στον υπολογιστή, αλλά αν τα καταφέρετε να γράψετε δυο γραμμές, θα είναι πολύ όμορφα!

Και βέβαια μπορείτε να μας γράψετε ό,τι άλλο θέλετε, που να αφορά το Ολοήμερο, έστω κι ένα "γεια"!

Με αγάπη

Η ομάδα του Ολοήμερου