ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί γονείς, Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου στις 9:00 το πρωί. Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 8:45, υποχρεωτικά με μάσκες και χωρίς τσάντες (τα βιβλία θα τα παραλάβουν την Τρίτη). Όλα τα παιδιά θα περάσουν στις τάξεις τους. Θα παραμείνουν έξω για την Ακολουθία του αγιασμού ΜΟΝΟ τα παιδιά της Α΄ τάξης με έναν ενήλικα συνοδό φορώντας υποχρεωτικά μάσκες. Περίπου στις 10:00 θα αποχωρήσουν όλοι. Θα θέλαμε με την ευκαιρία να σας ενημερώσουμε για τις τελευταίες οδηγίες σχετικά με την αντιμετώπιση του κορωνοϊού. Πιστεύουμε στην πολύτιμη βοήθειά σας, ώστε όλοι μαζί να αντιμετωπίσουμε αυτή την πρόκληση με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Για τον σκοπό αυτό, αναρτήσαμε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας http://2dim-elefth.thess.sch.gr/index.php (στην δεξιά στήλη της αρχικής σελίδας) ενημερωτικό υλικό, που απευθύνεται στα παιδιά αλλά και σε σας τους γονείς, και βέβαια σε μας τους εκπαιδευτικούς. Σας παρακαλούμε κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τις οδηγίες αυτές, αλλά και παροτρύνετε τα παιδιά σας να τις κοιτάξουν. Κάποιες από αυτές είναι αρκετά διασκεδαστικές άλλωστε. Προσπαθούμε να ξεκινήσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα την χρονιά αυτή, και η ενημέρωση είναι ο καλύτερος σύμμαχός μας! Καλή χρονιά να έχουμε!

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου